
Персональний сайт психолога Шевцової Катерини "Відкрий своє серце"
І якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
— Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно красивими!
Ліна Костенко, "Між іншим"



Пам'ятка батькам підлітка
-
Якщо дитину постійно критикують – вона вчиться ненавидіти.
-
Якщо дитину висміюють – вона стає замкнутою.
-
Якщо дитину хвалять – вона вчиться бути вдячною.
-
Якщо дитину підтримують – вона вчиться цінувати себе.
-
Якщо дитина зростає в докір – вона буде жити з постійним “комплексом провини”.
-
Якщо дитина зростає в терпимості – вона вчиться розуміти інших.
-
Якщо дитина зростає в чесності – вона вчиться бути справедливою.
-
Якщо дитина зростає в безпеці – вона вчиться довіряти людям.
-
Якщо дитина росте у ворожнечі – вона вчиться бути агресивною.
-
Якщо дитина зростає в розумінні і доброзичливості – вона вчиться знаходити любов у світі і бути щасливою.

Ознаки нещирості підлітків у спілкуванні з батьками та педагогами (невербальний аспект)
Підлітковий вік - це досить проблемний період. У цей час починається статеве дозрівання, молодий організм росте дуже швидко, відбувається процес становлення особистості та психологічного розвитку. Підлітки хочуть зрозуміти, ким є насправді, і намагаються здаватися краще особливо в очах ровесників.
Найпоширенішою причиною нещирості стає страх перед покаранням. Підліток каже неправду, щоб приховати якусь провину .
Багато учнів брешуть, щоб утвердитися в якості лідера серед однолітків, як відомо, саме думка ровесників дуже значуща для підлітків. Вони придумують небувалі історії, щоб заслугувати авторитет. Але така брехня занадто швидко входить в звичку, тому учні починають обманювати не тільки друзів і одногрупників, а й батьків та педагогів. Дуже часто підлітки брешуть тому, що компанія однолітків чекає від них якихось одних рішень і вчинків, а дорослі потребують зовсім інших.

Як допомогти підлітку пережити кризовий вік
Коли дитина вступає у підлітковий вік, батькам часто здається, що дитину ніби підмінили. Лягав спати одною людиною, а прокинувся зовсім іншою, - настільки підлітковий вік впливає на поведінку дитини. Зміна поведінки свідчить про те, що вашій дитині дуже важко, і ви, як дорослі, повинні їй допомогти.
Початок підліткового віку, як вважають сучасні психологи, припадає на 10 років, коли відбувається перехід від перед пубертатного віку до пубертатного. Закінчується підлітковий вік у 20-21 рік. У цей період підлітку необхідно для себе вирішити дуже важливі задачі і визначити своє нове доросле місце у світі.

Чому виникає агресія?
Часом підлітки бувають агресивними і некерованими. Причини такої поведінки можуть бути різними. До них відносяться і відносини в родині, і генетична зумовленість, і багато іншого.
1.Однією з головних причин підліткової агресивності можна з упевненістю назвати специфіку виховання дитини батьками. Деякі мами і тата з дитинства заохочують своє дитя, якщо воно відповідає агресією на втручання в особистий простір з боку інших дітей. Такі моменти не можуть пройти безслідно. З віком ситуація погіршується, і підліток проявляє агресію вже без відповідної причини.
◄
1 / 2
►