top of page

Щоденник позитивних рис

Психологи неодноразово стикаються з тим, що велика кількість людей звертають свою увагу в першу чергу на свої недоліки: не просто їх шукають, а вишукують, запам'ятовують, збирають, колекціонують... Це - неправильно. Якщо ви хочете рухатися вперед, починайте колекціонувати свої сильні сторони, вивчайте свої переваги. Почніть щодня писати десять своїх нових переваг і умінь. Перші дні буде складно, потім ще складніше, а через кілька днів відбудеться... напевно, це можна назвати «просвітлення»: ви зрозумієте, що можете розповідати про це просто без перерви.

Плануємо робочий день

1. Розставте пріоритети.
Причому зробіть це правильно. Пам'ятайте: є найважливіші задачі, є другорядні, а є ті, які можуть почекати. Причому друге і третє - це не тотожні поняття.

2. Грамотно розставте цілі.
Це стосується загальних цілей по життю - дотримуйтесь від глобальних до більш дрібних, і тоді ви побачите, що на реалізацію одних вам знадобиться дуже багато часу, а інші, якими ви думали займатися спочатку, можна і зовсім пропустити. Збудуйте систему етапів, що ведуть до досягнення ваших великих цілей, - це допоможе відстежувати свій прогрес.

3. Розпишіть свої плани. 
Жити за планом - це не так одноманітно і нудно, як вам здається. Та й ніхто не змушує розписувати все до секунди і в точності це виконувати. Просто коли у вас буде список справ перед очима, вам легше буде зорієнтуватися, з чого почати роботу і в який час якими справами займатися. Хороший варіант - розділити справи на «термінові» і «необов'язкові», а протягом дня, розправившись з одними, приступати до виконання інших.

4. Пам'ятайте: чим більші завдання, тим важче приступити до її вирішення. 
В даному випадку краще поділити весь обсяг роботи на більш дрібні завдання - і приступити до їх виконання буде легше. Можна навіть почати з найбільш приємних моментів, щоб втягнутися в робочий процес з головою.

5. Навчіться відмовляти. 
Вас постійно смикають і відволікають з приводу і без? Звичайно, це не дає можливості нормально виконувати роботу і розвивати ідеї. Тому навчіться говорити «ні», коли вас відволікають.

6. Слухайте свій організм. 
«Совам» не варто відводити на рішення численних або важливих завдань першу половину дня. «Жайворонкам», відповідно, другу. Коли ваш організм готовий до навантаження, тоді і дійте - ефект у такому випадку буде максимальний.

Стрес і його профілактика!

Дорогі колеги не забувайте про себе, піклуйтесь про своє "Я", а не тільки "Ми"

1. Здоровий сон. Достатня кількість сну не тільки сприяє поліпшенню зовнішності, а й значною мірою зміцнює здоров'я і зменшує стрес. 

2. Рух. Фізична активність дійсно знімає стрес. А відбувається це тому, що під час вправ знижується рівень кортизолу, гормону стресу. Ця речовина вивільняється з надниркових залоз під час стресу, неспокою, страху або гніву.

3. Релаксація - приділіть 20-30 хв. тільки собі, зробіть розслабляючу вану з теплою водою, намагайтесь в цей час ні про, що серйозне не думати.
4. Сміх. Стара приказка, що сміх - найкращі ліки від усіх хвороб, дійсно працює
. Дослідження показало, що в учасників, які дивилися смішне відео, рівень кортизолу та адреналіну знижувався. А рівень ендорфінів, гормонів щастя, збільшувався.

5. Планувальник стресу. Прекрасної профілактикою стресу послужить ... стрес за розкладом. За даними недавнього дослідження, планування часу для занепокоєння (по 30 хвилин кожен день) приносить користь. 

6. Масаж. Він допоможе не тільки розслабити м'язи і зняти фізичну напругу. 45-хвилинний сеанс масажу в значній мірі знижує рівень кортизолу, а також вазопресину, гормону який грає важливу роль в агресивній поведінці.

7. Антистресовий щоденник - опис на папері своїх негативних почуттів сприяє контролю емоцій і може допомогти краще проаналізувати ситуацію. 

8. Обійми і любов. Окситоцин, також відомий як "гормон обіймів", здатний допомогти знизити рівень стресу. Гормон вивільняється також і під час дружніх обіймів. Навіть гра з собакою може підвищити рівень окситоцину.

ЯК УНИКНУТИ ЗУСТРІЧІ З СИНДРОМОМ ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРЯННЯ

1. Будьте уважні до себе: це допоможе вам вчасно помітити перші симптоми втоми.

2. Любіть себе або принаймні намагайтеся собі подобатися.

3. Обирайте справу по собі: згідно своїм прихильностей і можливостям. Це дозволить вам знайти себе, повірити у свої сили.

4. Перестаньте шукати в роботі щастя чи порятунок. Вона - не притулок, а діяльність, яка гарна сама по собі.

5. Перестаньте жити за інших їх життям. Живіть, будь ласка, своїм. Не замість людей, а разом з ними.

6. Знаходьте час для себе, ви маєте право не тільки на робочу, але і на приватне життя.

7. Вчіться тверезо осмислювати події кожного дня. Можна зробити традицією вечірній перегляд подій.

8. Якщо вам дуже хочеться комусь допомогти або за нього зробити його роботу, задайте собі питання: чи так вже йому це потрібно? А може, він впорається сам?

Рекомендації із забезпечення засобів впливу на підлітка щодо поліпшення його поведінки

1. Пошук і знаходження шляхів підвищення мотивації до навчання у слабких учнів:

– винагорода дітей за досить незначний прогрес під час навчальної діяльності, а не за досконалість в ній;

- активне заохочення в творчій діяльності, в спорті, в різних заходах Центру.

2. Виховання теплих почуттів до Центру у слабких учнів:

– дозволяти дітям брати участь у найважливіших справах групи, наділивши їх певною часткою відповідальності.

3. Не присвоювати дітям ніяких ярликів, спиратися на заохочення, підтримку, а не на покарання:

– не бажано розділяти учнів (шляхом оголошень оцінок чи розподілу по групах), бо діти позбавляються необхідної мотивації;

- корисно знаходити сильні сторони слабких учнів і хвалити їх за те, що їм вдається.

4. В роботу включати більше елементів, що задовольняють соціальні інтереси підлітків:

- розширювати позашкільні форми діяльності підлітків;

– залучати їх до організації такої діяльності;

– прикладом, шляхом бесід виховувати у підлітків усвідомлення, прийняття цінностей та норм

Комплекс гігієнічної гімнастики 

     Це дуже короткий комплекс. Він допоможе протягом хвилини відновити працездатність і створити робочий настрій. Кожна вправа виконується протягом 8-10 секунд. 
1.Обертайте очима, прагнучи якомога більше побачити навколо себе. 
Шість разів за годинниковою стрілкою, шість разів – проти. І очі швидко „скинуть” втому. 
2.Сядьте прямо, покладіть руки на потилицю. Зробивши глибокий вдих, якомога міцніше притисніть голову до долонь. Це сприяє зміцненню м'язів шиї.  
3.Продовжуючи сидіти прямо, візьміться руками за сидіння стільця і здійміть плечі якомога вище. З часом це поліпшить вашу поставу. 
4.Поставте лікті на стіл, покладіть підборіддя на долоні, глибоко вдихніть і, зберігаючи шию прямою, міцно притисніть підборіддя до долонь. 
5.Встаньте в дверному отворі. Упріться руками в бічні частини коробки. 
Напружуючи м'язи рук, зробіть імітацію розсовування руками коробки. 
6.Сидячи за столом, притисніть витягнуті руки одну іншої. 
7.Сидячи на стільці, піднімайте поперемінно прямі ноги. Відтягуйте носки ніг.  

Рекомендую до перегляду на виховних годинах

Фільм під назвою  "Тала вода" про взаємостосунки у родині, кризовий вік підлітків, незаплановану вагітність

Поради щодо встановлення довірливих відносин з проблемним підлітком

        Встановлення довірливих відносин з підлітками схильними до агресивної поведінки-  є важливим напрямком діяльності педагога.

Релаксаційний ролик

    Релаксація важливий засіб профілактики емоційного вигорання. Пропоную вам переглянути релексаційний ролик.

Конфліктологічна компетентність педагога

        КОНФЛІКТОЛОГІЧНА КОМПЕТЕНЦІЯ - це здатність особи в реальному конфлікті здійснювати діяльність, спрямовану на мінімізацію деструктивних форм  конфлікту і переведення соціально-негативних конфліктів у соціально-позитивне русло.

1 / 2

Please reload

bottom of page